X
 • Дизайн та розробка сайту
 • Дизайн і створення сайтів. Розробка тем для WordPress. Створення Landing Page.
 • office@gnatkovsky.com.ua
 • @vgnat
 • Написати мені
Замовити послугу

Постійні посилання на латиниці або ЛЗУ – Людино Зрозумілий Урл WordPress

Приклад
 • 2024-05-27
 • 6245 переглядів

 • Дизайн та розробка сайту

Доброго вам дня!

Сьогодні хочу розповісти про те, як зробити ЛЗУ на сайті WordPress. Давайте розберемо що таке ЛЗУ, навіщо його робити і як правильно.

Постоянные ссылки на латинице или ЧПУ – Человеко-Понятный Урл WordPress

Ви напевно помічали на моєму сайті і на інших блогах WordPress, що постійні посилання відображаються латиницею і мають приблизно такий вигляд:

Новый дизайн

У той час, як у вас на новому сайті відображається кирилицею, а при копіюванні і в гуглі виглядає жахливо. Приблизно так:

http://site.com/2007/03/18/%D2%E5%F1%F2

Щоб налаштувати нормальне відображення постійних посилань, вам потрібно встановити невеликий плагін. Так, я не люблю плагіни, але це один з небагатьох, які я все таки використовую. Тим більше плагін складається всього з одного невеликого файлу. Цей плагін називається RusToLat . В плагіні доступні два види транслітерації. Старий - ГОСТ 16876-71 і свіжіший ISO 9-95 . Ви можете вільно перемикатися між ними.

Після встановлення плагіну, вам потрібно перейти в адімінку і активувати його, після чого перейти в - "Параметри" - "Постійні посилання". Вибрати пункт - "довільно" і в полі прописати наступний текст:

/%postname%.html

В кінці .html - це люблять пошуковики. Даний код виводить назву запису відразу після доменного імені вашого сайту. Також можна налаштувати інакше. Ось невеликий список додаткових функцій:

%year% - рік запису

%monthnum% - місяць року

%day% - день місяця

%hour% - годину публікації

%minute% - хвилина публікації

%second% - секунда публікації

%postname% - заголовок публікації латиницею

%post_id% - ID публікації

%category% - назва категорії латиницею

%author% - ім'я автора латиницею

В налаштуваннях виберіть будь який варіант і впишіть туди бажану комбінацію, змінні розділяйте знаком слеш /

Ось ще кілька прикладів:

/%postname%.html

/%year%/%monthnum%/%day%/%postname%.html

/%post_id%.html

1. Пам'ятайте, що сайт може бути проіндексований пошуковими системами, як тільки ви зміните ці налаштування, так відразу старі адреси сторінок стануть не доступні. Робити це налаштування краще на самому початку створення сайту і потім вже не повертатися до неї. Якщо все ж треба цен робити з часом, коли вже існують публікації з неправильними урл, то не забудьте зробити 301 редирект з старих адрес на нові.

2. Плагін буде змінювати тільки ті записи, які були створені після установки плагіна. Статті які ви створили до установки залишаться без змін. Але і змінювати їх вручну теж не поспішайте див. Пункт 1.

На цьому все, дякую за увагу. 🙂

Якщо Вам була корисна моя праця, можете фінансово підтримати сайт або відключити блокувальник реклами, що займе 2 хвилини :)

Хочу підтримати фінансово Хочу відключити блокувальник

Оцініть статтю
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
Проголосовало: 9, в среднем: 5 из 5
Читайте також

Deprecated: Функція WP_Query викликана з аргументом, який вважається застарілим з версії 3.1.0! Вираз caller_get_posts застарілий. Використовуйте ignore_sticky_posts. in /var/www/vhosts/gnatkovsky.com.ua/gnatkovsky.com.ua/public/wp-includes/functions.php on line 6078